Szülői vélemény

Győriné Fehér Emőke

szülő

 

Több éve a hajdúböszörményi Csillagvár óvoda Hét vezér utcai tagintézményébe jár gyermekem. A beiratkozás előtti nyílt napokon nagyon jól éreztük magunkat, az óvónénik és a gyerekek is nagyon kedvesek voltak, többféle játékkal várták a leendő ovisokat, amelyekbe kislányom szívesen kapcsolódott be. Ezt követően gördülékenyen történt a beszokás is. Nagyon szeretünk óvodába járni a kezdetektől. Gyermekem sokat beszél ovis élményeiről, a programokról. Folyamatosan készülnek kis alkotások a gyerekek életkorának megfelelően különböző technikákkal. A projektekbe rendszeresen bevonják a pedagógusok a szülőket is. Lehetőség van évente többször is nyílt foglalkozáson részt vennünk, együtt készülni a gyerekekkel az ünnepekre. Személyesen többször is részt vettem, jó hangulatban teltek ezek az alkalmak. Azt tapasztaltam, hogy sok szülő, – apukák és nagyszülők is-, is szívesen együttműködnek a csoporttal, aktívan alkotnak a gyerekekkel és az óvónénikkel közösen. A szülői kezdeményezéseket, ötleteket is szívesen fogadják a szakemberek, például ha valakinek van otthon valamilyen kézműves foglalkozáshoz felhasználható alapanyag, termés nagyobb mennyiségben, a felajánlását beépítik a gyerekek tevékenységébe. Többször előfordult, hogy a szülők jelezték az az óvónőknek, hogy kisbárány, boci, nyuszi született udvarukban, a csoporttal a gyerekek meglátogatták a kis “jövevényt”. Számomra fontosak azok a hagyományos értékek, amelyeket az Óvoda képvisel. A népi hagyományok megőrzése a projektekben folyamatosan megjelenik, új élményt ad az óvodásoknak. Sok gyermeknek ez már csak az óvodában elérhető, családjukban nem. Az óvodai szintű rendezvényeken nagyon sokan szoktunk lenni. Sok szülő készül aktívan ezekre a nagy programokra, például angyalkát, madárijesztőt, szőlőt is készítettünk otthon, közösen a gyermekünkkel, amit aztán az egész óvoda előtt kiállítottak és mindenkit díjaztak. Élmény volt a gyerekeknek látni, hogy ezeken a programokon az óvónénik beöltözve előadnak egy-egy mesét, vagy táncot. A sokszínű gyermeknapi programok (kézműves tevékenységek, ugrálóvár, fagyizás, vidám műsorok) egy hétig tartanak az oviban Rendszeresen vannak zenei programok, bábelőadások. Dráma-, vizuális alkotóműhely-, néptánc csoportban is lehetőségük van külön részt venni az érdeklődő gyerekeknek, az ünnepségeken pedig fellépnek. Örömmel fogadtuk a külső szakember által tartott logopédiai előadást, az elhangzottak hasznos információt adtak számunkra.Gyakran hallom gyerekektől: “Anya én szeretek oviba járni.”

admin

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük